Audyt i optymalizacja strony worldpress

Audyt i optymalizacja strony wykonanej w worldpress

Audyt i optymalizacja stronyAudyt i optymalizacja strony, warto się tym zainteresować. Jakiegoś dnia postanowiliśmy dodatkowo zareklamować się na portalu social media, w ofercie umieściliśmy, między innymi, optymalizację kodu i treści.

Ku naszemu rozbawieniu, pierwsze informacje zwrotne napłynęły od podirytowanych specjalistów, którzy korzystając z narządzi online do sprawdzania optymalizacji strony wytykali nam błędy kodu.

Nie widzimy w tym oczywiście nic złego. Specjaliści powinni najpierw sprawdzić w jakim systemie zarządzania treścią wykonana jest nasza strona.

System zarządzania treścią taki jak Worldpress ma swoje wady, ale i wiele zalet. Korzystamy z niego w takich sytuacjach, gdzie można zaoszczędzić czas i pieniądze klienta.

W tego typu systemach zarządzania treścią jak Worldpress stosujemy odpowiednie wtyczki do wyszukiwania miejsc wymagających optymalizacji. Skupiamy się przede wszystkim na odpowiedniej optymalizacji treści i grafiki.

Można oczywiście ograniczyć ilość błędów kodu naszej czy innej strony wykonanej w Worldpress, ale staramy się z zasady nie ingerować, o ile to nie konieczne, w kod gotowych systemów zarządzania treścią.  Działania tego typu mogą z czasem spowodować błędne działanie serwisu klienta, a nawet całkowitą awarię strony.

Może się tak zdarzyć, na przykład przy okazji kolejnej aktualizacji systemu Worldpress.

Optymalizacja grafiki

Jeśli chodzi o optymalizację grafiki zawartej na stronie Worldpress tu spawa wygląda bardzo podobnie. Pomimo jej odpowiedniej kompresji Validatory online mogą wskazać tu miejsca do poprawy. Ponieważ Worldpress, w zależności od zastosowanego szablonu, czasem automatycznie przygotowuje kilka wersji grafiki. Dany plik graficzny zostaje powielony w różnych rozdzielczościach.

Jeśli zależy nam na optymalizacji grafiki trzeba pamiętać, aby kompresować wszystkie wersje rozdzielczości danego pliku. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dostępnych wtyczek, które automatycznie kompresują każdy dodawany plik graficzny.

Zatem może warto czasem przyjrzeć się dokładnie zanim zbytnio zaufamy optymalizatorom online.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?

Czy usuwacie wszystkie błędy w kodzie, również w stronach stworzonych za pomocą gotowych systemów zarządzania treścią?

Czy audyt i optymalizacja strony wykonanej w worldpress zawsze jest konieczna?

Udostępnij

SEONET