Pozycjonowanie strony www – cena

Pozycjonowanie strony www – cena

Pozycjonowanie strony www jest kosztowne i bezpieczne lub tanie i niebezpieczne. To godna uwagi zasada, o której bez wątpienia, powinieneś pamiętać wybierając firmę, która zajmie się pozycjonowaniem Twojej strony.

Warto jednak wiedzieć, iż usługa pozycjonowania i tak jest tańsza niż reklama w TV czy innych mediach biorąc pod uwagę współczynnik konwersji.

Sam proces jest długotrwały i wymaga wielowątkowego indywidualnego podejścia. Nie da się ściśle przewidzieć już na starcie jak długo będzie przebiegać i jak stabilne efekty będą osiągnięte.

Na pozycjonowanie wpływ ma wiele aspektów. Czynników zależnych od naszych działań na stronie i poza stroną oraz niezależnych od nas, np. działań konkurencji, także tych nieprzychylnych.  

Pozycjonowanie strony www – cena

Co wpływa na cenę pozycjonowania strony www?

Cenę kształtuje:

  • Branża w jakiej chcesz działać, konkurencja ilościowa i jakościowa z jaką musisz się zmierzyć walcząc o pozycje danej frazy.
  • Jakość Twojej strony, stopień jej optymalizacji, szybkość i poprawność działania wszystkich jej elementów.
  • Dobór fraz kluczowych.

Wybierając frazy do pozycjonowania, musisz przemyśleć jakie najlepiej wskazują na Twoją profesję, stronę, dziedzinę. Dobrać frazy tak, aby nie były zbyt ogólne, a przy tym ciężkie do wypracowania dobrej pozycji. Jeśli nie masz doświadczenia w doborze fraz lepiej w tej kwestii współpracować z ekspertem.

Konkurencyjność (ilościowa i jakościowa) danej frazy oraz zakres działań jakie trzeba wykonać na stronie i poza stroną, aby uzyskać dobre stabilne efekty pozycjonowania to główne czynniki kształtujące cenę.

Pozycjonowanie strony www – cena, choć część firm to robi, jest trudna do ustalenia precyzyjnie.

Każda strona, każda branża ma inną konkurencję. Zatem fraza frazie nigdy nie jest równa, nawet jeśli ma podobną konkurencyjność jakościową lub ilościową. Stąd taka trudność w ogólnym ustalaniu stawek.

Trzeba się także zmierzyć z faktem, iż każdy pracuje na pozycje fraz, koszty jakie na to przeznacza są nierzadko astronomiczne z naszego punku widzenia.

Zakres działań jakie są wdrażane na stronach konkurencyjnych mają także wpływ na naszą stronę i na koszty jakie musimy ponieść, aby móc wywalczyć wysokie pozycje dla wybranych fraz.

Pozycjonowanie strony www – cena a zakres działań

W zależności od zakresu działań jakie wymaga strona klienta oraz tego jaki zakres pracy zostanie uzgodniony na cenę będzie wpływać:

  • Dobór słów kluczowych.
  • Audyt seo/sem (wstępny i uzupełniające).
  • Zakres optymalizacji jaki trzeba zastosować.
  • Koszty pozyskania i publikacja linków wysokiej jakości.
  • Koszty pozyskania treści merytorycznie spójnej z treścią strony.
  • Kontrola i raportowanie wyników.
  • Analiza działań konkurencji.

Klientom SeoNet proponujemy rozliczenia w formie ustalonego, niskiego abonamentu, płatnego miesięcznie lub rozliczenia mieszane, czyli opłata stała plus premie za wyniki.

Dzięki takim rozwiązaniom praca przebiega bez niepotrzebnego napięcia. Wynika to z tego, że klient wie za co płaci, widzi wyniki i ocenia jakie efekty przynoszą.

Ceny za pozycjonowanie zaczynają się już od 300 zł za miesiąc!

W przeciwieństwie do naszej konkurencji, zawsze staramy się podawać realne stawki, które naszym zdaniem, pozwolą wywalczyć wysokie pozycje, a nie takie których celem jest jedynie zdobycie klienta.

Chciałbyś poznać precyzyjną wycenę pozycjonowania?

Napisz do SeoNet! Podaj adres strony, listę fraz (jeśli nie masz przygotujemy frazy dla Ciebie), oczywiście jeśli chcesz podaj graniczny miesięczny budżet.

Przedstawimy wycenę wstępną w wersji optymalnej i minimum, jednakże to Ty sam zdecydujesz, która jest dla Ciebie najlepsza.

Pamiętaj nie musisz się wiązać z nami na dłużej! Co miesiąc widzisz raport i decydujesz z miesięcznym wypowiedzeniem czy warto z nami współpracować.

To proste warunki! Zapraszamy!