Jakiego hostingodawcę wybrać

Jakiego hostingodawcę wybrać to pytanie zadaje sobie niemal każdy przyszły właściciel strony www, serwisu, bloga itp.

Wybierając hostingodawcę trzeba mieć na uwadze wiele czynników.

Przede wszystkim musimy zastanowić się do jakich celów będzie przeznaczony nasz hosting, jaki ruch przewidujemy.

Czy z serwisu będzie pobieranych sporo danych. Na jakich dyskach będzie fizycznie znajdować się nasz materiał.

Dla zwykłego i często początkującego posiadacza hostingu, moim zdaniem najważniejsze jest podejście dostawcy hostingu do klienta!

Doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego (nie najdroższego!) pakietu, na podstawie realnych potrzeb klienta to podstawa!

Wsparcie techniczne w zakresie konfiguracji i instalacji to także spory plus dla konkretnej oferty! Zakres oferowanego wsparcia także wpływa na to, gdzie powinniśmy wykupić hosting.

Watro zasięgnąć opinii znajomych użytkowników, poczytać fora, a z pewnością uzyskamy trochę informacji, które wskażą firmy cieszące się dobrą renomą.

Ważne, szczególnie dla mniej obeznanych z działaniem internetu jest też wsparcie w zakresie ochrony naszego serwisu i danych na nim zawartych. Właściciele stron (także piszący te słowa ☹️) często, zwłaszcza na początku, zapominają o przeprowadzaniu backupów strony.

Po kilku atakach hackerów większość uczy się ma błędach (także piszący te słowa 😊), ale pomoc hostingodawcy jest nie do przecenienia w każdym wypadku. Automatyczne backupy i systemy antywłamaniowe często mogą oszczędzić sporo nerwów, pracy i pieniędzy.

Warto zatem stawiać na takie firmy, które chętnie i w cenie hostingu zajmują się ochrona naszych danych.

Podsumowując warto postawić na takiego usługodawcę który oferuje optymalny dla naszych celów hosting. I w opinii większości uchodzi za  sprawdzonego dostawcę o wypracowanej renomie. Przed wyborem warto sprawdzić ofertę, poczytać fora, blogi.

Można także zapytać o opinię twórców stron i serwisów, osoby zajmujące się pozycjonowaniem który dostawca w ich opinii jest wart polecenia. Następnie świadomie wybrać takiego hostingodawcę, który zadba o nas i o nasze dane.